Rozwody Warszawa – Czy rozwód w 8 dni jest możliwy? Nie!

Ile trwa rozwód Warszawa? I czy można w 8 dni się rozwieść . Opowiem Ci całą prawdą o terminach w Sądzie. Nie będę składała obietnic marketingowych, które są gorsze niż deklaracje polityków. Jako Adwokat średnio mam miesięcznie około 15 rozpraw w Sądzie, więc od wielu lat czynnie żyję tym co robię i znam cała prawdę.

Szczerze? Denerwuje się jak czytam obietnice – Rozwód w 8,  7 dni! Co do zasady nie, gdyż sąd musi odpis pozwu dostarczyć do drugiej strony, a ona ma 14 dni na ustosunkowanie się do twierdzeń.  Wyjaśnię Ci krok po kroku od czego to zależy.

„Ile trwa rozwód? Chciałbym zakończyć to małżeństwo na pierwszej rozprawie…” Można zakończyć małżeństwo na jednej rozprawie albo chodzić po sądach przez kilka lat. Jak to zrobić? Jako doświadczony adwokat mogę Ci wskazać właściwą drogę.

Ile trwa rozwód? Rozwód Warszawa

Kluczowe do szybkiego zakończenia sprawy jest porozumienie się i wypracowanie wspólnego stanowiska, do którego Sąd się przychyli. W tym zakresie należy podpisać ugodę tak aby Sąd widział że między wami jest porozumienie.

Od czego uzależniony jest termin przy rozwodzie ? W pierwszej kolejności porozumienie, szczęcie przy losowaniu sędziego, zaangażowanie  w sprawę i dotrzymanie terminów, wniosek o rozprawę w trybie zdalnym, wniosek o wyznaczenie szybkiego terminu + argumentacja. 

Ile czeka się w Warszawie na rozwód? Termin rozprawy rozwodowej zależy od wielu czynników, takich jak obciążenie danego sądu sprawami rozwodowymi oraz charakter samej sprawy – czy to rozwód z wyłącznej winy, czy też za porozumieniem stron. Obecnie na rozprawę czeka się średnio 6 miesięcy od momentu złożenia pozwu o rozwód. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie się do tego procesu oraz cierpliwość w oczekiwaniu na jego przebieg.

Czy w 8 dni rozwód jest możliwy ?

Pokażę Ci swój kalendarz, abyś miał dowód, czyj artykuł czytasz. Chcę Ci powiedzieć, że rozwód w 8 dni jest możliwy, ale szanse są małe. Jeśli chodzi o moją praktykę – mi się udało najszybciej w 13 dni i była to bardzo wyjątkowa sytuacja.

Rozwód z wyłącznej winy Ile trwa rozwód

Nieporozumienia mogą prowadzić do wieloletniego procesu i dużych kosztów. Jak przeprowadzić postępowanie rozwodowe już na pierwszej rozprawie? Małżonkowie powinni przede wszystkim zaniechać dochodzenia orzeczenia rozwodu z wyłącznej winy współmałżonka w rozkładzie ich wspólnego pożycia. Orzeczenie rozwodu bez wskazywania winy któregokolwiek małżonka w rozkładzie pożycia stron jest możliwe tylko w sytuacji, gdy małżonkowie zgodnie wniosą o wydanie orzeczenia bez orzekania o winie. 

O czym rozstrzyga Sąd przy rozwodzie? Ile trwa rozwód?

Sąd w wyroku rozwodowym musi zawrzeć kilka niezbędnych elementów.  Jeżeli nie macie dzieci rozwód powinien być dość prosty , kiedy są dzieci komplikuje się sytuacja. A Ty musisz zadbać aby wszystko co istotne znalazło się w wyroku. Sąd jest zobowiązany orzec:

  • czy rozwiązuje Wasze małżeństwo bez orzekania o winie, czy z winy jednej ze stron (lub obojga),
  • komu powierza władzę rodzicielską
  • z kim będzie mieszkało dziecko
  • o alimentach
  • o kontaktach z dzieckiem (chyba że oboje tego nie chcecie)
  • o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania.

W przypadku orzekania rozwodu z orzeczeniem winy współmałżonka postępowanie może trwać długo. Natomiast trzeba pamiętać o korzyściach, o których wcześniej już pisałam podczas wygranego procesu. Oczywiście sytuacja nie zawsze jest oczywista. Musimy brać pod uwagę różne możliwości.

Dzieci a rozwód – o czym pamiętać?

Chcemy szybko i nie ustalamy kwestie dzieci! I to błąd później zostajecie z problemami ! może i było szybciej a teraz czeka was kolejna sprawa w Sądzie Rejonowym.  Nie spiesz się – spójrz na sprawę kompleksowo. W wyroku rozwodowym rozstrzygane są również kwestie dotyczące władzy rodzicielskiej. Sąd orzeka o kontaktach dziecka z rodzicami. Przy rozstrzygnięciu kieruje się tylko i wyłącznie dobrem dzieci. Sąd bierze pod uwagę wiele aspektów, takich jak zdrowie fizyczne i psychiczne dziecka, jego potrzeby oraz warunki, w jakich będzie mogło się rozwijać. Priorytetem jest zapewnienie mu stabilności i możliwości korzystania z obecności oraz wsparcia obu rodziców.

Dzieci potrzebują obecności i wsparcia zarówno matki, jak i ojca, dlatego też ważne jest, aby rodzice znaleźli wspólne rozwiązania, które będą służyły małoletnim.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rozwodu:

Jakie są możliwości przyspieszenia procesu rozwodowego?

Istnieją różne sposoby, aby przyspieszyć proces rozwodowy, takie jak skuteczna komunikacja z drugą stroną, zgoda na wspólne stanowisko w kwestiach spornych oraz odpowiednie przygotowanie się do rozprawy. Przede wszystkim jednak kluczowy jest brak orzekania o winie przy rozwodzie, powoduje to znaczące skrócenie czasu całego procesu.

Jakie kwestie rozstrzyga Sąd przy rozwodzie?

Sąd w wyroku rozwodowym musi rozstrzygnąć o wielu kluczowych kwestiach, takich jak rozwiązanie małżeństwa, władza rodzicielska, miejsce zamieszkania dziecka, alimenty, kontakty z dzieckiem oraz sposób korzystania ze wspólnego mieszkania. Podział majątku jest to odrębna sprawa. Ale przy negocjacji przy rozwodzie – również możecie załatwić sprawę o podział majątku.

Czy jest możliwe zakończenie rozwodu na jednej po rozprawie?

Tak, jest to możliwe. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy nie orzeka się o winie, a rozwód jest ugodowy i wszystkie ustalenia przygotowane są za porozumieniem stron i nie ma sporu między małżonkami.

Opublikowano w Rozwód.

Adwokat z 16-letnim doświadczeniem, mediator, coach, pasjonatka psychologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *